30 Temmuz 2008 Çarşamba

Ben Diyorum Ki……
Kovboylar gene trend oluyor.Şimdiden herkese söylüyorum.Nerden mi anladım önce Japonlar giymeye başladı sonra New York sokaklarına sıçradı tek tük de olsa, TopShop yeni koleksiyonuna koydu, Stockholm, Berlin gibi Avrupa da trend yaratan şehirlerde görülmeye başlandı.
Yani adım adım güzide ülkemiz de gelmeye başladı.Dedim ben!Hazır kovboyu koymuşken bir de size çanta önerisi.Patchwork çantalar hem 70 lerden kalma, hem de çok moda.
İkisi de Faith'den....27 Temmuz 2008 Pazar

Vogue‘un En Güzel Kapakları….
Gelmiş geçmiş en etkiğn dergis olan Vogue güzel bir çalışma yapmış ve eski coverlarını bir araya toplamış.Tabii en iyilerini.

1916 dan günümüze kadar olan kapaklardan ben sınırlandırma yapıp içlerinden en beğendiklerimi seçtim.Sınırlamam 1916'dan 1930'a kadar kapsamakta.Ama merketmeyin kalan seneler de eklenecek...Ayrıca merak edenler www.vogue.com.uk dan bakabilirler…
Fazla söze gerek olmadan en şık eskiler….

Aralık 1916-Aralık1917

Kasım 1918-Nisan 1919

Temmuz 1922 -Ocak 1923

Kasım 1924- Ocak 1925


Haziran1926-Mayıs 1927-Mayıs 1929-Aralık 1930


24 Temmuz 2008 Perşembe

FASLI GÖRDÜM SİZİ

Doğunun gizemi tasarımcılara ilham olmaya devam ediyor tıpkı Zerlina VON DEM BUSSCHE gibi.
Berlin Moda Haftasın da Sisi Wasabi markası ile görücüye çıkan 2009 bahar koleksiyonu yeni fikirlere keyifle teslim olduğumuzun da kanıtı.Nasıl mı?Bakınız büyük hacimli fesler.Bu otantik parça, oldukça kocaman bir şekilde karşımıza çıkıyor.Aslında ben çok beğendim.Özellikle de turuncu mini elbise ile... Bej tunik elbise ile de çok otantik….Markanın high society şıklığı bir o kadar da eğlenceli tasarımlarla birleşmiş..Renkler canlı, ve sade kesimler sade, kumaşlar parlak..Tasarımlarda en sevdiğim ise crokodil baskılı deri parçalarının gene aynı tonlardaki kumaşlarla harmanlanması.Genelde sade çalışılan modeller büzgü, kurdela gibi oyunlarla eğlenceli hale gelmiş.Derin yaka kesimleri de işin cabası.
hafif kumaşlar turuncu , gece mavişsi veya kemik rengi üzerinde yoğunlaşmış.Unutmadan, dar kesimler ve yüksel bel bol paça pantolonlar önümüzdeki yazın stil habercisi…
22 Temmuz 2008 Salı

Yaratıcılığın Sınırı Yok…

Stephanie Simek…
Değişik meteryallerle çalışmayı seven bir takı tasarımcısı.Hani deyim yerindeyse deneysel bir tarzı var.Alışagelmedik metaryelleri ,bildik olanlarla(altın, saf gümüş ) harmanlayıp farklı takılar üretiyor.Örneğin aşağıda gördüğünüz bıldırcın yumurtası kolye ucu gibi.Yumurtayı altınla kaplatıp, uzun bir zincire eklemiş.Kalp atışlarınıza eşlik etsin diye….Enteresan!
Peki ya gerçek insan saçından yapılan kirpik şeklindeki kolye ucuna ne demeli?Gümüş zincirle tamamlansa da tüyler ürpertici.


Tasarımcının kolyeleri dünyanın çeşitli mağzalarında satılmakta.Şimdilik ülkemizde yok ama umarım bir vatandaşımız yakında ithal ederek Türk tüketicisine sunar.
17 Temmuz 2008 Perşembe

Okula Dönüş

Sınıf başkanı,okul yolu, gururlu öğrenci, kitapkurdu, gökyüzü renkleri gibi siliüetler yeni sezonda öğrencilik yıllarına döneceğimizi gösteriyor.İngilizlerin ciddi okularından ilham alan bu yeni stili benimseyeceğiz gibi görünüyor.
Baklavalı çoraplar, kısa paçalar,Oxford ayakkabılar,renkli eşarplar,kareler, yünlüler ve örme çantalar…

Yer yer elektik, gerektiğinde cool, gereketiğinde de hippi…

Prodüksiyon Teenvouge ‘dan, foftoğraflar ise Horst Diekgerdes’den.


14 Temmuz 2008 Pazartesi

Yaz Bitmeden..


Temperley’in kaftan elbisesi.Kızılderilerinin desenleri ile süslü bu elbise rengi ve rahat görünümü ile yaz akşamları için .Kabul 1200 poundluk bir fiyatı var, ama sezonsuz olduğunu düşünürsek iyi bir yatırım olabilir, kanımca.
Dolgu topukları hayatımıza sokan ayakkabı tasarımcılarına binlerce kez teşekkür. Yüksekte olmayı seven biz kadınlara rahat yürüme imkanı tanıyan başka hangi topuklar var?İnce ler mi?Sıkıysa Arnavut kaldırımlarında yürüyün bakayım!

Bu arada belirteyim,dolgular, elbise eşliğinde süper bir ikili oluyorlar.Ben de bu yüzden çok sevdiğim bu kaftan elbisenin altına da Castaner’in dolgu topuklu sandaletini seçtim.Fiyatı 144 pound.
Parasına kıymak isteyenler ,
www.stylefinder.com 'dan satın alabilirler.

13 Temmuz 2008 Pazar

Yeni Nesil Kolyeler

Ünlü tasarımcılar ve yarattukları birbirinden farklı kolyeler.Fazla lafa geeek yok, kanımca.
Lanvin

Marni


YSLArmani
Etro

Chloe

Atalier Savarosky for Doo-Rii

9 Temmuz 2008 Çarşamba

Dikkat çekici bir tasarımcı Pedro Lourenço
Onun hakkında sizlere geniş bir bilgi vermek isterdim ama maalesef o kadar araştırma yaptım çok detaylara ulaşamadım .Bilidğim Portekiz asıllı bir Brezilyalı tasarımcı.Genç ,ama ileride dünya çapında bir yere gelecek.Geçen ay yapılan Sao Paolo moda haftasındaki showundan birkaç resim seçtim.Kuşlardan ilham alınan değişik tasarımlar..

4 Temmuz 2008 Cuma

Nazi İşgali ve Paris


Bu resim, Fransanın 2, dünya savaşı sırasında Nazi Almanyası tarafından işgali sırasında çekilmiş.Şu sıra İşgal altında Paris fotoğraflarından oluşan bir sergide gösterilmekte.
Fransa’da halkın mutlu yaşadığını gösterdiği için ise de tartışılıyor …
Ama asıl konu ayakkabıların topukları!
Tanıdık gelmiyor mu?
Uzun zamandan beri hep söylenilen moda dünyasında yeni akımlar, yaratıcılıklar çıkmıyor lafının da bir kanıtı sanki..Biraz da sergiden moda dışı kalan etkileyici fotoğralar...

Bu resimlerin devamını http://www.milliyet.com.tr/ nin galeri bölümünden izleybilirsiniz.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails