30 Eylül 2009 Çarşamba

Modern Külkedisi'nin Böylesi....Ben küçükken masal okumaya da ,dinlemeye de bayılırdım .Evet itiraf ediyorum,koca bir kızken bile okurdum Külkedisi, Pamuk Prenses, Hansel ile Gratel,Uyuyan Güzel, Rapunzel,Çizmeli Kedi ve nicelerini....


Külkedisini ise ayrı bir severdim.Korkunç üvey anne ,azgın ve kötü kalpli ablalar, babasının ölümünü fırsat bilip hizmetçi yerine konulan ve daha sonrada iyi yürekli perinin yardımıyla küller arasından prensese dönüşen o masum insan, bir kız çocuğu olarak gönlümü feth etmesini bilmişti.Şimdi düşünüyorum da acaba masalın, bir ayakkabı etrafında dönmesi bu masala duyduğum özel ilginin nedeni olmuş olabilir mi?

Hikayeyi hepimiz biliyoruz. Gittiği baloda, yakışıklı prensin gönlünü çalıyor,ama o büyülü anın bitmesini istemediği için ayrılma vakti gelip çatınca panikleyip, koşarak uzaklaşıyor.Kaçarken de ayakkabısının tekini düşürüyor.Sonra da cam ayakkabı Prensin eline geçip bütün ülkede gizemli kızın aramasına neden oluyor. En sonunda buluyorlar birbirlerini ve mutlu sonla masal bitiyor.
Uzun zaman balkabaklarının arabaya ,farelerin de süvarilere dönüşeceğine inandığımdan, bir gün cam bir ayakkabı giyince bir prens tarafından keşfedileceğimin fantazisinide kurduğum anlaşılmıştır herhalde.Elbette gerçek hayattın masallarla ilgisi yok. Ve herkes kendine göre bir prens buluyor bir şekilde.Ama cam bir ayakkabı ile romantizmi doruklarda yaşamak... Bakın işte; bu yakalanan bir şey değil!!!
Kim bilir belki de Maison Martin Margiela bu ayakkabı ile döngüyü kırabilir.Bir çift Margiela kalp atışlarını hızlandırıp,andranalin salgısını top duruma geçirtebilir.
Gerçi her beklenen babayiğidin de harcı değil bu cam ayakkabılar.2580$ lık bedeli ile gerçek bir prens işi..Artık Manchester Dükünün torunu mu olur, Rus , Arap petrol milyarderleri mi, yoksa bizim yeni yetme sonradan paraya para demeyen görme işadamlarımız veya onların uzantıları mı? ...Kim bilir, kim bilirrr, kim bilir....
Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails